Štamgast & Gurmán

FESTIVAL PLNÝ ČOKOLÁDY OSLADÍ ŽIVOT V MNOHA MĚSTECH

FESTIVAL PLNÝ ČOKOLÁDY OSLADÍ ŽIVOT V MNOHA MĚSTECH

27. 12. 2021 - ČR - Je lahodná, jemná, krásně sladká a rozplývá se na jazyku – čokoláda. A právě ona je hrdinkou největší sladké události v České republice nazvané Čokoládový festival. I příští rok bude putovat po městech napříč naší zemí. Návštěvníkům rozšíří obzory a ukáže jim, jak čokoládu ochutnávat, jak s ní vařit i jak ji lépe poznat.

V HLAVNÍ ROLI ČOKOLÁDA
Lidé, kteří navštíví Čokoládový festival, se mohou těšit na spoustu zajímavých, a hlavně chuťově výrazných zážitků. Dozví se například, jak se dá čokoláda použít v kuchyni při vaření. Mnohé dost možná překvapí, s čím vším lze kakaovou pochoutku kombinovat. Podívají se, jak špičkoví šéfkuchaři připravují například lososa v bílé čokoládě s lékořicí nebo polévku z červené řepy s malinami a bílou čokoládou. Že vám ty chutě nejdou dohromady? Přijďte, ochutnejte a uvidíte, že se mýlíte. Těšit se samozřejmě můžete i na spoustu dalších jídel, která se liší region od regionu.

ČOKOLÁDA, KAM SE PODÍVÁŠ
Každý milovník čokolády tento festival prostě musí milovat. Kde totiž na jednom místě ochutná tolik druhů, tolik cukrovinek a výrobků z čokolády? Takže račte vstoupit, a projdete se po pomyslné čokoládové mapě. Ochutnáte například tu z Ekvádoru, Jávy nebo například z Pobřeží slonoviny či z Belgie. Překvapí vás čokoládové víno nebo pivu, různé likéry, bonbony, pralinky či makronky. Rozšíříte si obzory a při odchodu se budete cítit jako pravý čokoládový král či královna.

KLENOTY POKAŽDÉ JINAK
Jsou jako pestrobarevné klenoty, každý je jiný, každý má jiné přísady a jinak chutná. Řeč je o pralinkách. Není člověka, který by si z široké nabídky nevybral. Na Čokoládovém festivalu nejenže můžete ochutnat spoustu druhů, ale podíváte se, jak se takové pralinky vyrábí a také si nějakou zkusíte vytvořit. Uvidíte, že se u toho zabaví celá rodina.

CO OBAL, TO UMĚLECKÉ DÍLO
Možná vás to překvapí, ale k čokoládě ladí i umění. Na festivalu tak můžete sledovat i různorodé vystoupení tanečních skupin i jednotlivých tanečníků, zaposlouchat se do tónů jihoamerické hudby anebo si poslechnout tradiční českou muziku. Nedílnou součástí festivalu je i výstava čokoládových obalů, které jsou ceněným sběratelským artiklem. Na festivalu uvidíte výstavu části jedné z nejrozsáhlejší světové soukromé sbírky. K vidění jsou obaly rozmanitých velikostí, barev a tvarů a další předměty související s čokoládou.

FESTIVAL PLNÝ SOUTĚŽÍ A HER
Na Čokoládovém festivalu si najdou to své návštěvníci bez rozdílu věku či pohlaví. Pořadatelé připravili různé workshopy pro všechny zvídavé, kteří se chtějí hlavně naučit něčemu novému. Na děti čekají různé aktivity a zábavné soutěže. V rámci každého festivalového zastavení se konají soutěže o hodnotné ceny. Na konci celého čokoládového maratonu získá jeden výherce cenu největší a nejhodnotnější. Jakou? Nechte se překvapit. Nebo prostě navštivte jakýkoliv z festivalů a spatříte vše na vlastní oči.

Text a foto: PR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz