Štamgast & Gurmán

SILVESTR V RESTAURACÍCH. KDO MŮŽE A KDO NE?

SILVESTR V RESTAURACÍCH. KDO MŮŽE A KDO NE?

23. 12. 2012 - ČR - Vláda představila ochranná opatření do konce roku. Dobrou zprávou pro restaurace je také zrušení omezení provozní doby do 22:00 hod. Hosté, ale i provozovatelé budou však zmateni omezeními v počtu míst u stolu a v restauracích.

Asociace hotelů a restaurací České republiky hodnotí jako pozitivní, že vláda přišla v krátkém čase s informací o režimu poskytování služeb do konce roku.

Není ale zřejmé, proč pohybujících se hostů může být 100 avšak sedících pouze 50. Je evidentní, že tento krok bylo možná konzultován s odborníky v oboru medicíny, ale vůbec ne s lidmi z praxe v oblasti pohostinství a cestovního ruchu. Představa, že na Silvestra se budou hosté hotelů stravovat na turnusy je nereálná. V běžném provozu je to samozřejmě možné zorganizovat.

Problémem bude hlavně silvestrovský večer, kde ve větších zařízeních bude muset dojít k neřešitelnému rozhodnutí, kdo má právo se zúčastnit oslav a kdo ne. To vše za situace, kdy v hotelech mohou být pouze očkovaní lidé a lidé po prodělání nemoci. Nedozvěděli jsme se rovněž kdy mohou podnikatelé očekávat kompenzace za omezení v posledních dvou měsících, které jsou připraveny již ve formě avíza od předchozí vlády.

Zdroj: ASOCIACE HOTELŮ A RESTAURACÍ ČR

Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz