Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Areál pivovaru oživí svět vína a kultury

Areál pivovaru oživí svět vína a kultury

24. 06. 2022 - ZNOJMO - Rekonstrukce dosud nevyužitých objektů v areálu bývalého pivovaru je společný záměr Znojma a Vinařství LAHOFER.

„Cílem je zde vytvořit unikátní vinařské, kulturní a společenské centrum, které dodá tomuto místu ještě větší exkluzivitu a přitažlivost pro turisty i místní občany,“ říká starosta Znojma Jakub Malačka.

Areál bývalého pivovaru v uplynulých letech prošel radikální proměnou, která mimo jiného umožnila konání mnoha kulturních akcí. Kultura zahrnuje nejen zábavu, za kterou do areálu lidé míří, ale i pro středí, do kterého přichází. O zvelebení místa v historickém centru usilují radnice i její partneři, kteří se již výrazným způsobem zapsali do současné podoby areálu. Stále v něm ale zůstávají nevyužité objekty.

Město Znojmo proto aktuálně uzavřelo memorandum s Vinařstvím LAHOFER, a.s., které by mělo nevzhledné a nevyužívané budovy přeměnit na unikátní vinařský prostor. Inspiraci našli Lahoferští v zahraničí.

Memorandum definuje budoucí spolupráci na zpracování studií využití objektů ležáckých sklepů, spilky a sladovny, a další kroky k jejich plánované rekonstrukci. Záměrem je dlouhodobý pronájem těchto objektů, přičemž investor ponese veškeré náklady spojené s jejich rekonstrukcí. Dlouhodobým pronájmem se rozumí uzavření nájemní smlouvy na padesát let s případnou čtyřicetiletou opcí.

„Tímto způsobem jsme postupovali také při vzniku Enotéky znojemských vín a Znojemského městského pivovaru. Byli jsme za to oceněni agenturou CzechInvest, jako příklad dobré praxe regenerace brown-fieldu. Jedná se o jedinou smysluplnou formu rozvoje areálu, neboť jeho kompletní rekonstrukce se pohybuje v řádech stovek milionů korun,“ vysvětluje starosta.

 

Zdroj: Znojemské listy

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz