Štamgast & Gurmán

NÁVŠTĚVNÍKŮ JE JIŽ VÍC NEŽ PŘED COVIDEM

NÁVŠTĚVNÍKŮ JE JIŽ VÍC NEŽ PŘED COVIDEM

12. 11. 2022 - ZLÍN - Právě zveřejněné statistiky cestovního ruchu za 3. čtvrtletí letošního roku přinesly pozitivní výsledky. Přestože v tomto postcovidovém roce cestovali mnozí turisté v letních měsících do zahraničí, zaznamenal Zlínský kraj oproti úspěšnému předcovidovému roku 2019 nárůst v počtu hostů asi o 5 % a v ubytování o cca 2,8 %.

Právě zveřejněné statistiky cestovního ruchu za 3. čtvrtletí letošního roku napovídají, že turismus na Východní Moravě – Zlínském kraji zaznamenal úspěch v podobě překonání výsledků z předcovidového roku 2019. Východní Moravu – Zlínský kraj mezi červencem a zářím 2022 navštívilo 313.342 návštěvníků, což je zhruba o 16.000 více než v roce 2019.

Rovněž v parametru přenocování jsou statistiky za léto 2022, období od července do září 2022, více než uspokojivé. Poskytovatelé ve Zlínském kraji, turistické destinaci Východní Morava, poskytli návštěvníkům 935.332 noclehů. Je to o zhruba 25.000 více než v předcovidovém roce 2019. Průměrná délka pobytu trvala v tomto období 3 noci, což je v rámci ČR mírný nadprůměr.

V obou parametrech (Hosté, Přenocování) zaznamenala Východní Morava, turistická destinace Zlínského kraje, markantní nárůst v kategorii nerezidentů. Svědčí to tom, že Zlínský kraj je stále vyhledávanější destinací domácích (žijících mimo Zlínský kraj) i zahraničních návštěvníků.

Zdroj: Martin Pášma, CCR VM

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz