Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Luhačovice se rozsvítí o prvním adventním víkendu

Luhačovice se rozsvítí o prvním adventním víkendu

24. 11. 2022 - LUHAČOVICE - Luhačovice vánočně zazáří již o prvním adventním víkendu. Na to naváže rozsvícení vánočního stromu, které se uskuteční v pátek 2. prosince se starostenským čajem.

Součástí je již tradičně jarmark, který bude poprvé dvoudenní. I přesto, že město hledá úsporná opatření v oblasti energií, v letošním roce je cena elektrické energie pro městské veřejné osvětlení ještě zafixovaná, celkové náklady na světelnou vánoční výzdobu tak nepřesáhnou částku 17 tisíc korun.

Výzdoba je tradičně na sloupech veřejného osvětlení ve městě, technické služby vše rozsvítí již tento pátek 25. prosince. V pátek 2. prosince se rozzáří celá radnice a vánoční strom, který trvale roste na náměstí 28. října. Letos bude vyzdoben originálními prvky s identitou města. Součástí slavnostního rozsvícení vánočního stromu se starostenským čajem bude nově Andělská jízda a světelná show v podání skupiny Fajráci. Letos je připravený dvoudenní jarmark s doprovodným programem, který se uskuteční 2. a 3. prosince. Důležitou součástí bude dobročinná sbírka Korunka Luhačovice v čase od 15.00 do 17.00 hod. před radnicí.

V sobotu se mohou diváci těšit na umělecké kovářství Boršická kovárna, vánoční koncert v podání Magdalény Malaníkové a Mirky Soukalové a vyvrcholením bude projekce filmové pohádky Anděl páně II.

Město Luhačovice nezapomnělo ani na Mikuláše, který se bude v pondělí 5. prosince prohánět po městě v historickém kočáře se svojí družinou s čerty a anděly. Po mikulášské nadílce bude následovat opravdová čertovská diskotéka.

 

Zdroj: Město Luhačovice

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz