Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Czech Bartenders League 2023 startuje soutěží World Class

Czech Bartenders League 2023 startuje soutěží World Class

31. 01. 2023 - Začíná Czech Bartenders League, celoroční souboj tuzemských barmanů o titul toho nejlepšího. Vítěz se stane Barmanem roku 2023 a bude reprezentovat Českou republiku na koktejlovém mistrovství světa.

Czech Bartenders League pod hlavičkou České barmanské asociace od roku 2019 sdružuje nejvýznamnější tuzemské barmanské soutěže organizované nápojovými brandy či samotnou asociací. „Jde o atraktivní a funkční způsob, jak určit Barmana roku. Díky zvolenému celoročnímu formátu zahrnujícímu ty nejprestižnější soutěže včetně napínavého finálového souboje by měl vítěz Czech Bartenders League být skutečně tím nejlepším zástupcem tuzemské barové scény,“ říká prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Úvodní soutěží nového ročníku bude prestižní World Class, která odstartuje úvodním seminářem v pražském hotelu Andaz již v pondělí 30. ledna. „Očekáváme účast asi šedesáti barmanů, kteří se na semináři dozví zadání soutěže,“ podotknul Diageo Reserve & World Class Ambassador Petr Kymla z pořádající společnosti Stock Plzeň-Božkov.

Podle něj pak prozatím tajná tříčlenná porota v průběhu března ochutná drinky všech soutěžících a na dubnovém semináři v Grandhotelu Pupp vyhlásí dvanáctku finalistů. V květnu se v šedesáti barech po celém Česku uskuteční World Class Cocktail Festival, české finále připadá na 24. a 25 května. V porotě zasedne například aktuální globální vítěz Adrián Michalčík nebo v pořadí čtvrtá Alicja Bączyk z Polska. Vítěz vyrazí reprezentovat Česko na zářijové globální finále do São Paula.

Dalšími doposud stoprocentně potvrzenými soutěžemi letošního ročníku jsou nominační kolo Mattoni Grand Drink, RUDOLF JELÍNEK Cup a Nikka Perfect Serve. U všech tří je známý pouze jejich zavedený formát a přibližný termín konání v měsíci září. Předpokládá se však, že se kalendář o několik soutěží ještě rozroste. „Majitelé značek to komunikují hodně operativně. Nabízí se spousta menších hráčů i zavedené brandy jako třeba Plantation nebo Campari,“ uvažuje Brand and Account Executive společnosti Ultra Premium Brands Kryštof Hordina.

Aktuální pořadí naleznete vždy na webu Czech Bartenders League cbanet.cz/cbl. V měsíci únoru na něm přibyde také prezentace všech soutěží aktuálního ročníku.

 

Zdroj: Michael Lapčík, Česká barmanská asociace

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz