Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Jablková bábovka

Autor receptu
Petra Vomelová

Recept pro vás uvařil
no name

(na fotografii vlevo)

Suroviny potřebné na přípravu
Kynutá, třená, piškotová, kakaová, mramorová, hrníčková, šlehačková, tvarohová, pudinková, olejová, maminčina, babiččina, domácí... Osvědčených receptů na bábovku, která představuje jeden z našich nejoblíbenějších doma připravovaných dezertů, existuje celá řada. Předáváme si je z generace na generaci, sbíráme je po návštěvách a myslíme si, že „ta naše“ je stejně ta nej. My jsme upekli bábovku z jablek a tvarohu, protože tahle kombinace je dle nás na podzim jako dělaná, zvlášť když je servírovaná se zakysanou smetanou a teplým kakaem.Ingredience:

300 g polohrubé mouky

250 g plnotučného tvarohu

250 g cukr krupice

200 g másla

4 vejce

4 velká kyselejší jablka

1 prášek do pečiva

100 ml mléka

1 vanilkový cukr

2 lžíce tuzemáku

sůl

zakysaná smetana k podávání
 

Postup
1. Oloupaná jablka nastrouhejte. Pokud při strouhání pustí vodu, slijte ji. 2. Žloutky vyšlehejte s máslem a cukrem do pěny a přidejte prosetou mouku a prášek do pečiva. 3. Dále přidejte tuzemák, mléko a tvaroh. 4. Z bílků ušlehejte sníh, který osolte a postupně ho přimíchejte společně s jablky ke směsi. 5. Směs vlijte do bábovkové formy vymazané máslem a vysypané moukou a pečte cca 45 minut na 170 °C. 6. Podávejte se zakysanou smetanou.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz