Štamgast & Gurmán

Úspěch moravských a českých vín v Texasu

Úspěch moravských a českých vín v Texasu

28. 02. 2023 - ČR - Z první mezinárodní soutěže vín tohoto roku TEXAS INTERNATIONAL WINE COMPETITION si moravští a čeští vinaři přivážejí skvělých 111 medailí.

Zazářily zejména sekty společnosti BOHEMIA SEKT, z nichž Bohemia Sekt Prestige demi sec 2019 získal velkou zlatou (DOUBLE GOLD) a všech dalších pět přihlášených sektů zlaté medaile. Kolekci Ing. Miroslava Volaříka z Mikulova korunují dvě velké zlaté za Tramín kořenný 2021 výběr z cibéb a Ryzlink vlašský 2021 pozdní sběr ze slavné trati Železná. Tomáš Krist z Milovic zaujal porotu nejvíce víny Pálava 2022 pozdní sběr a Neronet 2022 pozdní sběr, která získala dvě velké zlaté medaile, a ostatní jeho přihlášená vína si rozdělila ještě 11 zlatých a 6 stříbrných.

„Naši vinaři obdrželi krásných 14 velkých zlatých medailí. USA nejsou členem Mezinárodní organizace pro révu a víno OIV, proto zde neplatí 30% limit pro přiznávání medailí, ale příslušnou medaili získají všechna vína, která dosáhla stanoveného přepočteného bodového limitu. Ocenění DOUBLE GOLD znamená, že se na zlaté medaili shodli všichni čtyři porotci v komisi,“ okomentoval výsledek JUDr. Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu SOMMELIER, který účast moravských vín na soutěži organizoval a soutěže se účastnil také jako porotce, dále dodal: „letošní ročník TXIWC se konal v období rodea v San Antoniu, největší akce roku v Texasu, kterou každoročně navštíví na 300 tisíc lidí a mně se dostalo nezapomenutelné šance prezentovat ve VIP centru 20 moravských vín. Texas je státem proslaveným červenými víny, proto naše příjemně aromatická bílá sklidila nadšení, jako by přijela na neosedlaném býku a prezentace skončila dotazy po možnostech dovozu takových vín.“

 

Zdroj: Jiří Bažant, Omnimedia

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz