Štamgast & Gurmán

Oblíbená Pivovarská restaurace se opět otevírá veřejnosti

Oblíbená Pivovarská restaurace se opět otevírá veřejnosti

10. 05. 2023 - SVIJANY - Jedna z padesáti nejoblíbenějších českých restaurací podle hodnocení uživatelů serveru Mapy.cz se po několikaměsíční rekonstrukci na konci dubna opět otevřela hostům.

„Málokterý návštěvník po exkurzi v pivovaru nebo prohlídce Zámku Svijany nevyužil možnost se dobře najíst a napít v naší pivovarské restauraci. Již od roku 2002 je také oblíbeným cílem turistů směřujících do Českého ráje nebo řidičů na cestě mezi Mladou Boleslaví a Libercem. A protože stále rostoucímu počtu hostů už kapacitně skutečně nestačila, museli jsme přikročit k její rozsáhlé modernizaci a rekonstrukci. Jejich výsledkem je jak vyšší počet míst, tak i moderní interiér a zázemí,“ vysvětluje projekt rekonstrukce ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík.

„Pivovarská restaurace by měla být chloubou a výstavní skříní každého pivovaru, naše nyní zcela jistě splňuje obojí,“ pokračuje Roman Havlík. Interiér restaurace byl podle něj zrekonstruován podle nejnovějších standardů, stále však odráží i tradice jednoho z nejstarších českých pivovarů. Renovace se dočkala podlaha a přibyly akustické tlumící segmenty v dolní části zdí a spodních částí stolů a židlí. Historii připomínají nově přiznané původní cihly ve stropním oblouku.

Moderními prvky jsou naopak designový výčepní pult s dvanácti pivními kohouty typu Nostalgie, který byl po rekonstrukci přemístěn do centrální místnosti restaurace, a prvotřídní zachlazený box na pivní sudy. „Do značné míry jsme při rekonstrukci využili interiérové, designové a grafické prvky, které jsou již k vidění v jiných svijanských restauracích a které budou do budoucna jako jednotící téma prostupovat i dalšími provozovnami,“ dodal ředitel.

 

Zdroj: Temper Communication a.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz