Štamgast & Gurmán

Festival vína VOC Znojmo opět oživil ulice města

Festival vína VOC Znojmo opět oživil ulice města

11. 05. 2023 - ZNOJMO . K VOC Znojmo už tradičně patří jarní Festival vína, který letos proběhl 6. května 2023. Jubilejní patnáctý ročník přivítal rekordní počet návštěvníků z celé republiky i okolních zemí.

Na Festival se každoročně těší jak příznivci vína, tak vinaři ze Znojemska, kteří zde nabízí své produkty a poprvé představují vína nově zatříděná. Ta ochutnalo 14 517 návštěvníků a u stánků jednotlivých vinařství zněla vedle češtiny třeba také slovenština nebo němčina. Vinaři vysokou návštěvnost ocenili a uvítali ji také poskytovatelé ubytovacích služeb, jejichž kapacity byly po festivalový víkend zaplněny.

„Pro každého vinaře je osobní setkávání s milovníky vína velmi důležité,“ konstatuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „A když na anketních lístcích čteme názvy měst jako Praha, Ostrava, Turnov a mnoho dalších, těší nás, že k nám jejich obyvatelé vážili cestu. Anketních lístků, z nichž byli třikrát během programu losováni výherci cen, se sešlo opravdu mnoho a stále je vyhodnocujeme.“

Vedle Horního náměstí, hlavní scény kulturního programu, vyhledávali návštěvníci zejména prostranství u rotundy svaté Kateřiny. Místo, původně plánované spíše jako relax zóna, se tak stalo další významnou festivalovou scénou.

Úspěch zaznamenala také akce Vinaři jdou na dřeň na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně, díky níž se do registru zapsalo 20 potenciálních dárců.

Patnáctý ročník Festivalu je sice za námi, ale už teď se můžete těšit na další, který připadne na 4. 5. 2024. A pokud nechcete čekat celý rok, stavte se 2. září 2023 na Festival znojemských vín.

Zdroj: VOC Znojmo

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz