Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Pijte raději nealkoholické pivo, je bezpečné, potvrdil test

Pijte raději nealkoholické pivo, je bezpečné, potvrdil test

04. 09. 2023 - ČR - V horkých letní dnech řada lidí vyráží na kole k vodě. Zasportují si, ochladí se a za odměnu si chtějí dát pivo, které je příjemně osvěží. Jenomže řídit jakýkoliv dopravní prostředek, a to i kolo, pod vlivem alkoholu je zakázané.

Cyklisté přitom v loňském roce nadýchali při třetině nehod na kole. Jak si tedy užít chuť piva na kole, a přitom neporušovat zákon? Řešení nabízí nealkoholické pivo. Nedávné testování Českého svazu pivovarů a sladoven totiž prokázalo, že po vypití i více klasických nealkoholických piv nadýcháme čistou nulu.

Podle údajů Policie ČR minulý rok zavinili cyklisté 2 826 nehod. Téměř ve 30 % případů (819) jim byl zjištěn alkohol v krvi. Při nálezu alkoholu v těle do jedné promile sice jde jen o přestupek, ale pokud cyklista nadýchá víc, a ještě způsobí újmu na zdraví nebo dokonce úmrtí, tak se jedná o trestný čin a hrozí mu vězení. Cyklisté by tak měli raději dát přednost jiným druhům nápojů. Pokud mají chuť na pivo, je lepší si dát variantu bez alkoholu, kterých existuje celá řada. V dnešní době můžeme evidovat širokou škálu druhů nealkoholických piv, kterého dospělí Češi vypijí v průměru téměř 15 litrů za rok. Jeho obliba roste právě v létě nejen u řidičů, ale také cyklistů. Nealkoholické pivo je pro mnohé z nich příjemné osvěžení a zároveň nesnižuje jejich sportovní výkon.

Alkohol přeci jen ovlivňuje schopnost cyklistů reagovat a ovládat své kolo. Někteří lidé se báli, že je tomu tak i u nealkoholického piva. Obavy vyvrátilo nedávné testování přítomnosti alkoholu v dechu po požití nealkoholických piv Českého svazu pivovarů a sladoven. V něm ani jeden z padesáti účastníků po pěti minutách od požití klasického nealkoholického piva nenadýchal alkohol. A to ani když jich vypil pět během velmi krátkého časového úseku.

Lidé si často myslí, že jim při požití alkoholu na kole žádný postih nehrozí. Není to pravda. Cyklisté jsou součástí silničního provozu a vztahují se na ně stejná pravidla, jako na řidiče motorových vozidel. Tedy i nulová tolerance alkoholu v krvi, a to i na cyklostezce. Na rozdíl od řidičů nemohou cyklisté, kteří mají zároveň řidičský průkaz, přijít o body nebo doklady. Když cyklista nadýchá méně než jednu promile, může dostat pokutu až 25 000 Kč. Pokud je to více, tak až 50 000 Kč. Pokuta cyklistům hrozí i za odmítnutí dechové zkoušky na místě ve výši 15 000 Kč.

Pokud lidé sáhnou na kole po nealkoholickém pivě, podpoří navíc svůj sportovní výkon. Obsahuje totiž mimo jiné i mnoho důležitých látek, jako jsou vitamíny, minerály a antioxidanty, které přispívají k regeneraci cyklistů po náročné jízdě.

 

 

Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz