Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Národní soutěž vín na Velkopavlovicku ovládlo vinařství Kamila Prokeše

Národní soutěž vín na Velkopavlovicku ovládlo  vinařství Kamila Prokeše

15. 09. 2023 - VELKOPAVLOVICKO - Hodnocení Národní soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti letos dominovalo vinařství Kamila Prokeše. V konkurenci téměř 800 vín získalo titul Šampiona za Ryzlink vlašský 2021, pozdní sběr, kromě toho zvítězilo ještě v dalších čtyřech kategoriích.

Letošní Šampion, Ryzlink vlašský 2021, pozdní sběr velkopavlovického vinaře Kamila Prokeše se stal zároveň vítězem kategorie suchých bílých vín a náleží mu zvláštní cena v podobě barikového sudu Seguin Moreau od partnera soutěže města Hustopeče. Kamil Prokeš si dále připsal vítězství za nejlépe hodnocené víno v kategoriích sladkých vín, červených suchých vín a jakostních šumivých vín a triumf korunoval oceněním za nejlepší kolekci soutěže. Kamil Prokeš tak obhájil loňské vítězství, kdy získal titul Šampiona v kategorii červených suchých vín. Kvalitu vítězného vinařství jen podtrhuje skutečnost, že titul Šampiona Velkopavlovické vinařské podoblasti obhájilo po loňském úspěchu s červeným vínem.

„Víno má ušlechtilou vůni, která v sobě snoubí tóny citrusů a zralých hrušek s lehkým vanilkovým nádechem. Chuť je šťavnatá, příjemně ovocná, krémová a minerální s dlouhým kovově-slaným závěrem,“ přiblížil Šampiona oceněný vinař Kamil Prokeš a dodal: „každý takový úspěch přijímám s velikánskou pokorou a vnímám ho jako ocenění naší každodenní práce jak ve vinici, tak i ve sklepním hospodářství. Odrůda Ryzlink vlašský je mojí srdcovou záležitostí a jsem rád, že dokážeme na jižní Moravě z této odrůdy vyprodukovat vysoce kvalitní a osobitá vína s nezaměnitelným charakterem. Víno, které vnímám jako dokonalý produkt okolní přírody, je pro mě láskou, životním stylem a neustálou výzvou k novému poznání, studiu a pokoře.“

 

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A – bílá vína suchá

Šampion a vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2021, pozdní sběr – Vinařství Kamil Prokeš

Kategorie B – bílá vína polosuchá a polosladká

Vítěz kategorie: Hibernal 2022, pozdní sběr – vinařství Václav Zapletal

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2017, výběr z cibéb – Vinařství Kamil Prokeš

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe rosé 2022, pozdní sběr – Sing Wine

Kategorie E – červená vína suchá

Vítěz kategorie: Rulandské modré 2021, výběr z hroznů – Vinařství Kamil Prokeš

Kategorie G – jakostní šumivá vína

Vítěz kategorie: Nicolas blanc de blancs 2020, pěstitelský sekt – Vinařství Kamil Prokeš

Nejlepší kolekce: Vinařství Kamil Prokeš

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz