Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Čokoládový Festival je zpět v 15 městech po celé zemi

Čokoládový Festival je zpět  v 15 městech po celé zemi

13. 09. 2023 - ČR -Jsme zase zpět! Od 15. září začíná v České republice už 14. sezóna Čokoládového festivalu. Startujeme ve Slavkově u Brna. Od září 2023 do dubna 2024 navštíví Čokoládový festival 15 měst a přiveze spoustu zábavy pro malé i velké. Svou důvěru nám opět vložila největší obchodní centra v zemi, ale festival se bude konat také na zámcích, kulturních sálech a výstavištích.

Čokoládový festival pořádaný agenturou ChrisEvents je prvním a největším veletrhem svého druhu v České republice. Jedná se o jedinečnou akci pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří se chtějí pobavit, pochutnat si a případně se naučit vařit s čokoládou.

VAŘENÍ S ČOKOLÁDOU

Čokoládový festival přináší mnoho zajímavých zážitků. Pořádají se tady kulinářské show, kde kuchaři předvádějí své umění a seznamují návštěvníky se svými čokoládovými recepturami. Možná budete překvapeni, s čím vším se dá čokoláda kombinovat. "Naším cílem je ukázat, že čokoláda může být spojena s jakýmkoliv typem přísady, pokud je použita vysoce kvalitní čokoláda. Můžeme tedy s čokoládou připravovat ryby, hovězí maso, kuře, ... zvěřinu. Velmi dobře se hodí ke smetanové čokoládové omáčce", vysvětluje Chris Delattre, organizátor festivalu. I v letošní sezóně se návštěvníci budou moci osobně zúčastnit neuvěřitelných kuchařských show.

Pódium bude srdcem festivalu s mnoha kulinářskými prezentacemi, ale také kouzly, koncerty, tanečními ukázkami... to vše proto, aby se zachovala neuvěřitelná a příjemná atmosféra.

ČOKOLÁDOVÉ POCHUTINY

Čokoládový festival od svého vzniku představil velké množství stále rostoucích vystavovatelů, což je známka úspěchu. Čokolády z celého světa, čokoládové pivo, cukrovinky, pralinky, makronky, horká čokoláda, čokoládové špízy, sušenky, čokoládová vína a likéry, vafle, popcorn, italské speciality, .... prostě vše, co si dokážete jen představit.

Čeká na vás široká nabídka lahůdek a sladkých výrobků, na které jen tak nezapomenete a možná jste je ještě ani neviděli a ani neochutnali. "Naším cílem je přiblížit návštěvníkům nové chutě, jako je například překvapivé čokoládovo-banánové pivo. Mnohé produkty Čokoládového festivalu nelze sehnat v supermarketech. Myslíme na vegany, diabetiky, alergiky. Svoje štěstí tady najde úplně každý".

ZÁBAVA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

Součástí programu Čokoládového festivalu jsou samozřejmě také workshopy a spousta aktivit pro děti. Zabaví se zde totiž celá rodina. Čokoládový festival se stal během let (vznikl v roce 2012) velkou rodinnou oslavou. Děti mohou skákat v nafukovacích konstrukcích (pokud to prostor dovolí). Na workshopu potom mohou kreslit čokoládou, vyrábět lízátka a pralinky. Čokoládový festival je také možností účasti v mnoha soutěžích o hodnotné ceny.

NOVINKY NA NOVOU SEZÓNU:

· Jednou z velkých novinek letošní sezóny je výstava balónků. Po neuvěřitelném úspěchu v Ostravě v roce 2023, kterou vidělo 21 000 návštěvníků, se organizátoři festivalu rozhodli uspořádat výstavu společnosti Balónkář.cz také v dalších městech. V nabídce letos bude Slavkov u Brna, Pardubice, Ostrava, Brno a České Budějovice. Po průchodu tunelem budou moci návštěvníci navštívit neuvěřitelnou výstavu 20 000 až 80 000 balónků, v závislosti na lokalitě, s různými tématy: moře, vesmír, zvířata. Výstava, která potěší malé i velké, máme-li věřit výsledkům z loňského roku.

· Čokoládový festival se navíc vrátí do měst, která od Covidu neviděl, jako jsou Pardubice nebo Havlíčkův Brod a velkou letošní novinkou bude listopadový brněnský Mezinárodní festival čokolády na výstavišti.

· A navíc, organizátoři již více než 3 roky pracují na uskutečnění vídeňského festivalu v Rakousku. V únoru 2024 se tento sen stane skutečností.

· Zdražování se bohužel nevyhnulo ani našemu festivalu. Naštěstí nejde o částky, které by si naši návštěvníci nemohli dovolit. V letošní sezóně je vstupné navýšeno pouze o 10 Kč, z 80 na 90 Kč. ČokoFest je jedinečná akce nejen pro všechny milovníky čokolády, kterou si nesmíte nechat ujít!

Sezóna trvá téměř 6 měsíců a na festivalu můžete během sezóny vidět mnoho novinek.

VÝSTAVA BALENÍ ČOKOLÁDY

Na některých akcích je uspořádána také výstava čokoládových obalů. Díky nápadům pana Kramského, sběratele a majitele jedné z největších soukromých sbírek na světě. Vystaveny jsou obaly různých velikostí, barev a tvarů a také další zajímavé kousky související s čokoládou.

Stačí tedy navštívit některý z Čokoládových festivalů a vše uvidíte na vlastní oči a ochutnáte sami. ČokoFest je jedinečná akce pro všechny milovníky čokolády, kterou si nesmíte nechat ujít.

Termíny ČokoFestu

2023: Slavkov u Brna – Zámek: 15-17/09/2023

Pardubice – Ideon: 22-24/09/2023

Havlíčkův Brod – KD Ostrov:28-30/09/2023

Teplice – Galerie Teplice : 13-15/10/2023

Praha – Galerie Harfa: 20-22/10/2023

Ostrava – Trojhalí: 27-29/10/2023

Hatě – Freeport: 11-12/11/2023

Brno – Výstaviště: 17-19/11/2023 2024 :

Kroměříž – Výstaviště: 19-21/01/2024

České Budějovice – Výstaviště: 26-28/01/2024

Plzeň – OC Olympia: 9-11/02/2024

Ostrava – Černá Louka: 16-18/02/2024

Hradec Králové – OC Futurum: 8-10/03/2024

Litomyšl – Zámecké návrší: 15-17/03/2024

Olomouc – OC Šantovka: 22-24/03/2024

Valtice – Areál Vinařství Chateau Valtice: 26-28/04/2024

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz