Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Už brzy se začnou otevírat Svatomartinská vína

Už brzy se začnou otevírat Svatomartinská vína

16. 10. 2023 - ČR - Už v listopadu se začnou po celé zemi otevírat první lahve oblíbených Svatomartinských vín. Zákazníci e-shopů si je letos budou moci objednávat už od čtvrtka 9. 11., ovšem s doručením nejdříve v pátek 10. 11. a upozorněním, že Svatomartinské víno je určeno ke konzumaci až od soboty 11. 11.

Prodej moravských a českých vín, oblíbená svěží a aromatická Svatomartinská vína nevyjímaje, prostřednictví e-shopů zažil velký rozvoj v dobách pandemie a od té doby si na něj zákazníci zvykli. Svátek svatého Martina, tedy 11. 11. ale letos vychází na sobotu, kdy je pro většinu e-shopů nemožné doručit zákazníkům objednaná vína.

„Aby se ze Svatomartinských vín mohli od prvního dne radovat úplně všichni, včetně zákazníků e-shopů, umožníme touto úpravou podmínek, aby se zákazníci na svatomartinský víkend předzásobili,“ vysvětlil ředitel Vinařského fondu Mgr. Zbyněk Vičar a dodal: „prodej prostřednictvím maloobchodu a gastronomických podniků je ale beze změny povolen až od jedenáctého. Tradičně 11. 11. od 11 hodin proběhne také námi pořádaný Svatomartinský košt v Brně na náměstí Svobody.“

Pouze vína, která díky své kvalitě uspějí u hodnocení, budou mít možnost nosit známku Svatomartinské 2023. Letošní ročník bude posouzen odbornými komisemi 23. října a 1. listopadu ve spolupráci s Národním vinařským centrem ve Valticích.

Svatomartinská vína mohou být výhradně suchá jak bílá, tak růžová i červená ze stanovených odrůd, které dozrávají dříve, proto z nich vinaři mohou včas vyrobit kvalitní vína. Bílá mohou být z odrůd Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, Muškát moravský a jejich cuvée, růžová z odrůd Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a jejich cuvée a červená pak z odrůd Modrý Portugal, Svatovavřinecké a také jejich cuvée.

Značka „Svatomartinské“ byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond, který ve spolupráci s Národním vinařským centrem již podevatenácté realizuje propagaci těchto vín pod jednotným logem.

Více nejen o Svatomartinském víně na www.vinazmoravyvinazcech.cz, přehled svatomartinských akcí pak v kalendáři akcí.

 

Zdroj: Omnimedia

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz