Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Svatomartinské hody ve Zlíně: Husí jídla, mladá vína, kuchařská show i Lukáš Hejlík

Svatomartinské hody ve Zlíně: Husí jídla, mladá vína, kuchařská show i Lukáš Hejlík

07. 11. 2023 - ZLÍN - Přesně na svátek svatého Martina, v sobotu 11. listopadu, ovládnou náměstí Míru ve Zlíně Svatomartinské hody. Jejich 6. ročník nabídne nejen tradiční svatomartinské menu s husími pokrmy a letošní mladá vína, ale i další gastronomické lahůdky, zahraniční speciality, sýry či sladkosti. Doprovodný program myslí na děti i dospělé, chybět nebude průvod Martínků. Celým dnem provede herec a moderátor Lukáš Hejlík.

Milovníci kvalitní gastronomie a lahodného vína si musí do kalendářů poznačit sobotu 11. listopadu. Na zlínském náměstí Míru se od 10 do 22 hodin bude slavit svátek svatého Martina, a to tradičními Svatomartinskými hody. Program bude slavnostně zahájen v 11 hodin. „Na náměstí dorazí průvod Martínků, bude požehnáno letošnímu svatomartinskému vínu, symbolicky společně otevřeme první láhev a připijeme si na další vydařený ročník,“ uvedl Jiří Korec, primátor města Zlína.

Gastrozónu zaplní vyhlášené restaurace a ty nejlepší současné food trucky. V jejich nabídce pochopitelně dominují svatomartinská menu s husami na mnoho způsobů, ochutnat ale bude možné také hamburgery, šnečí speciality, pštrosí maso, sušené červíky, sušené maso, sýry, bezlepkové potraviny i sladká jídla jako palačinky, churros, donuty, frgále a mnoho dalšího.

Svatomartinská a mladá vína k degustaci nabídne více než deset významných moravských vinařství. Kromě toho bude na čepu i speciální svatomartinské pivo. Samozřejmostí jsou nealkoholické nápoje nebo výběrová káva.

O zábavu se postará bohatý doprovodný program, kterým provede herec, moderátor a milovník dobrého jídla Lukáš Hejlík. Na pódiu postupně zahrají kapela Crowses ze ZUŠ Zlín, cimbálová muzika Horobijci a skupina The Muzzles. Kuchařskou show s ochutnávkou se představí Július Löffler z restaurace La Villa. Zejména dětem je pak určeno vystoupení klaunů z Balónkova, další program mohou navštívit v průběhu dne. Těšit se mohou na skákací hrady, malování na obličej nebo workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi.

Doprovodný program bude letos připraven i u zlínského zámku, odkud odstartuje tradiční průvod Martínků. Pro děti budou připraveny svatomartinské dílničky a vystoupení malých Martínků. Program naleznete na www.kulturazlin.cz.

Svatomartinské hody budou probíhat od 10 do 22 hodin, vstupné je zdarma. Pouze k degustaci vína je potřeba zakoupit si u vinařů speciální degustační sklenici za 50 Kč.

Více informací na: www.svatomartinskehody.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz