Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Salon vín 2024 otevírá své brány!

Salon vín 2024 otevírá své brány!

01. 02. 2024 - VALTICE - Příchod února již tradičně znamená jednu z nejvýznamnějších událostí pro milovníky moravských a českých vín. Své brány totiž pro veřejnost otevírá Salon vín, degustační expozice sta nejlépe hodnocených vín nejvyšší a největší soutěže vín v České republice.

Přehlídku aktuální špičky našeho vinařství lze poprvé ochutnat, v historickém sklepení valtického zámku, již ve čtvrtek 1. února.

Ne náhodou se Salonu vín říká výkladní skříň moravského a českého vinařství. Nepředstavuje pouze vrchol vinařského umění, ale také rovnoměrně reprezentuje jak vinařské regiony, tak různé vinařské styly. Vína celkem od 54 vinařů a vinařských firem jsou zde zastoupena podle původu hroznů v jednotlivých vinařských podoblastech, tedy 31 vín pochází z Mikulovské, 29 z Velkopavlovické, 23 ze Slovácké, 14 ze Znojemské, 2 z Litoměřické a 1 z Mělnické. K ochutnání v letošním ročníku bude 26 odrůd v podobě 88 bílých, 10 červených a 2 růžových vín, 78 vín bude suchých, 6 polosuchých, 11 polosladkých a 5 sladkých. Nebudou chybět ani 2 sekty.

„Kouzlo Salonu vín spočívá především v možnosti jednotlivá vína porovnávat. To, že jde bez výjimky o prvotřídní vína, je samozřejmá podmínka, od které se pak odvíjí nespočet možností, jak si na jednom místě, v jeden čas a v jedné náladě moravská a česká vína užívat a hledat podle svého individuální vkusu ta nejzajímavější. Klíčů k tomu může být celá řada – podle vinařů, odrůd, regionálních specifik, zbytkového cukru atd. atd. Na jednu návštěvu je toho až až,“ sdělil Petr Gondáš, manažer Salonu z Národního vinařského centra, které organizuje soutěž a zároveň spravuje degustační expozici, a dodal: „za 24 let svojí existence si Salon vybudoval silné postavení mezi milovníky našich vín, ale čím dál častěji láká i laiky, kteří s objevováním krásy vína teprve začínají nebo Salon vín zvolili jen jako turistický cíl v rámci dovolené či výletu. A to je přesně to, čeho chceme dlouhodobě dosáhnout a co nás velmi těší. Nebýt tu jen pro znalce, ale umět pro moravská a česká vína nadchnou každého, kdo je ochotný jejich hlasu naslouchat.“

 

Ilustační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz