Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Nenechte si ujít největší gastronomickou akci roku – MAKRO CZECH GASTRO FEST

Nenechte si ujít největší gastronomickou akci roku – MAKRO CZECH GASTRO FEST

14. 03. 2024 - PRAHA - Dva dny, čtyři podlaží, osm tematických sekcí, 20 profesionálních show, 30 partnerů a desítky pop-up restaurací i stánků. To vše a mnohem víc čeká návštěvníky druhého ročníku festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST, který se letos odehraje 12. a 13. dubna v prostorách pražského O2 universa.

Gastronomie je nedílnou součástí kultury každého národa, dokáže spojovat lidi a je zdrojem radosti, tradic i výzev pro budoucnost. Druhý ročník celonárodního festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST proto přináší jedinečnou přehlídku gastronomie a moderních trendů, které v tomto oboru panují. Zároveň je to akce, při které se profesionálové z řad majitelů restaurací, šéfkuchařů či zástupců odborných institucí setkávají s širokou veřejností a mohou sdílet svoje nadšení a vášeň pro dobré jídlo a pití.

„Jsme rádi, že se nám spolu s našimi partnery daří budovat respektovanou národní platformu pro gastro profesionály i milovníky dobrého jídla a pití, kteří se na MAKRO CZECH GASTRO FEST budou pravidelně setkávat, budou ochutnávat, sdílet své zkušenosti a vzájemně se inspirovat. Vedle kuchařských show a zážitků považuji za důležitou součást festivalu i ekonomické debaty a další odborné diskuse,“ říká generální ředitel makro ČR Jiří Nehasil a dodává, že budování silné odborné komunity je tou správnou hybnou silou důležitou k tomu, aby česká gastronomie byla i nadále atraktivní a prosperující.

První den festivalu bude vyhrazen zejména profesionálům z oblasti gastronomie, kteří budou diskutovat o budoucnosti gastro podnikání a získají praktické informace i přehled o novinkách v sortimentu. Sobota bude patřit milovníkům dobrého jídla a pití z řad široké veřejnosti, kteří ve čtyřech patrech O2 universa okusí rozmanité chutě ze všech koutů světa a potkají známé tváře nejen české gastro scény.

Návštěvníci se mohou těšit na skvělé jídlo včetně ochutnávkových porcí zdarma. Hlavním ambasadorem letošního ročníku je známý šéfkuchař a moderátor kuchařských pořadů Zdeněk Pohlreich.

Osm sekcí, nekonečné množství chutí

Program druhého ročníku festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST je skutečně nabitý a návštěvníky čeká v celém prostoru O2 universa celkem osm tematických sekcí. V sekci Fresh market pod záštitou makro ČR se budou konat kuchařské a cukrářské show.

Umělá inteligence, technologie v gastronomii, názory významných ekonomů na gastro business, ale i diverzita a ženy v gastru, to jsou jen některá témata z více než patnácti panelových diskusí a inspirativních setkání v sekci GastroTek, kterou pořádá Food’n Beverage Foundation.

Samostatnou sekci budou mít také hotely nebo street food pod záštitou České food truck asociace. Návštěvníci se mohou těšit na bohatou kávovou sekci připravenou ve spolupráci se Specialty Coffee Association ČR, ve které proběhnou soutěže Czech Latte Art Championship 2024 a Barista Junior 2024.

 

Podrobné informace o programu a hostech festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 naleznete na stránkách www.makroczechgastrofest.cz.

 

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz