Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Šampiony jsou Ryzlink vlašský a Cabernet Sauvignon

Šampiony jsou  Ryzlink vlašský a Cabernet Sauvignon

03. 05. 2024 - ČR - Šampiony soutěže Valtické vinné trhy 2024 se mezi bílými víny stal Ryzlink vlašský TERROIR PÁLAVA 2022, výběr z hroznů z Vinařství Vajbar Bronislav a mezi červenými pak Cabernet Sauvignon 2021 výběr z hroznů z Vinařství Garčic. Vína uspěla v konkurenci více než 700 přihlášených vzorků z 11 zemí světa a čtyř světadílů.

Po čtyřdenním hodnocení, které probíhalo již tradičně v Národním vinařském centru, dnes o vítězích rozhodla superkomise složená z nejlepších hodnotitelů Česka. Vedle národních šampionů bylo oceněno také víno Merlot Riserva 2020 z italského vinařství Traverso, z oblasti Furlansko (dovozce společnost Wine Passion) jako šampion zahraničních vín. Největší zastoupení měla vína z domácí produkce, sousedního Rakouska a Slovenska, ale soutěžila zde také vína z USA, Nového Zélandu nebo Chile. Kromě tradičních odrůd jako je Ryzlink vlašský, Velínské zelené či Ryzlink rýnský byly zastoupeny i méně známé a novošlechtěné odrůdy (Cabernet Cortis, Donauer Riesling, nebo Cabernet Blanc) a také „světové“ odrůdy Syrah nebo Malbec.

„Vína označená medailemi jsou zárukou kvality a jednoznačné doporučení k ochutnání. Vyhlášením výsledků soutěže ale Valtické vinné trhy nekončí, naopak spíš teprve začínají. Unikátní jsou totiž tím, že prakticky vzápětí můžete všechna vína ze soutěže, včetně šampionů, ochutnat v rámci veřejné výstavy,“ sdělil předseda Valtických vinných trhů David Šťastný. „Rád bych tedy jménem pořadatelů, ale i našich vinařů pozval všechny milovníky vína a tradiční vinařské kultury, 10. a 11. května do Valtic. V krásných a reprezentativních prostorách renovované jízdárny a Španělské konírny státního zámku ve Valticích, s úžasnou a přátelskou atmosférou, spolu opět po roce strávíme příjemné chvíle ve společnosti skvělých vín z celého světa,“ dodal.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz