Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Pivovarská čtvrtka slaví 50 let

Pivovarská čtvrtka slaví 50 let

14. 05. 2024 - HANUŠOVICE - Hlavním organizátorem Pivovarské čtvrtky je Holba, která i tento rok připravuje pro výletníky a turisty skvělý program.

Jubilejní Pivovarská čtvrtka se letos uskuteční v sobotu 18. 5. 2024 a lidé mají na výběr z 9 tras různé náročnosti. Každá z nich končí v pivovaru Holba, kde výletníky čeká bohatý program a také speciální pivo Pivovarská 14, kterou uvařil hanušovický sládek právě při příležitosti 50. výročí Čtvrtky.

První ročník Pivovarské čtvrtky se konal v roce 1974 v rámci oslav 100 let hanušovického pivovaru a zúčastnilo se jí 39 nadšenců. Za 50 let trvání Čtvrtky si některou z jesenických tras prošlo téměř 60 tisíc účastníků a dnes se tento oblíbený pochod řadí mezi největší turistické akce na Moravě s každoroční návštěvností přibližně 4 000 účastníků. Vůbec nejvyšší počet výletníků byl v roce 2019, kdy jich na túru vyrazilo 4 237.

„Pivovarská čtvrtka není o rekordech, ale o pohodě, nádherné jesenické přírodě a dobrém pivu. Dosavadní tradice potvrzuje, že tento výletnický koncept je skvělý a věřím, že letošní jubilejní ročník to jen podtrhne,“ říká Lenka Kadlecová, brand manager pivovaru Holba a dodává: „Při příležitosti 50. výročí Čtvrtky náš sládek uvařil speciální pivo Pivovarská 14, za studena chmelené unikátním chmelem Saturn, který díky 50 jednotkám IBU vyniká výraznou hořkostí. A my se těšíme na společný slavnostní přípitek s výletníky u nás v pivovaru.“

Program výroční Pivovarské čtvrtky

V sobotu 18. 5. 2024 mezi 8:00 a 10:30 mohou vyrazit turisté ze 4 startovacích míst – Hanušovice, Šumperk, Králíky a Velké Losiny. Trasy umožňují každému účastníkovi vybrat si túru podle náročnosti i preferencí. Letošní výroční pochod jich nabízí celkem 9, včetně Jubilejní trasy, která se chodila v prvních ročnících pochodu. Občerstvení v podobě Ryzího piva z hor je na trasách samozřejmostí a v cíli čeká na všechny účastníky na nádvoří pivovaru Holba zábava, skvělé pivo, včetně speciální Pivovarské 14 a také tradiční pivní sklenička s výročním motivem.

Přehled tras:

Hanušovice – Hanušovice

Trasa 4,6 km – bez občerstvovací stanice. Po cestě zábavný kvíz pro děti.

Trasa 10 km – občerstvovací stanice Pod Mlýnem (U Lip)

Trasa 16 km – občerstvovací stanice bude u rozcestníku Prameny

Trasa 26 km Jubilejní – občerstvovací stanice bude na sv. Trojici

 

Šumperk – Hanušovice

Trasa 17 km – občerstvovací stanice bude u rozcestníku Smrk – vysílač

Trasa 21 km – občerstvovací stanice bude v Rejcharticích v hospůdce U Tygra a dále pak u rozcestníku Prameny

 

Králíky – Hanušovice

Trasa 20 km – občerstvovací stanice bude na sv. Trojici

 

Velké Losiny – Hanušovice

Trasa 18 km – občerstvovací stanice bude u penzionu v Pekařově

Trasa 21 km – občerstvovací stanice bude v Rejcharticích v hospůdce U Tygra a dále pak u rozcestníku Prameny

 

Online mapy všech tras naleznete zde.

Registrace je možná online na odkaze: https://pivovarskactvrtka.cz do 17. května 2024, se startovným 110 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti. Na místě bude možné se registrovat za 140 Kč pro dospělé a 80 Kč pro děti. Senioři nad 70 let zvýhodněné startovné 60 Kč.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz