Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Chřestové rendez-vous

Chřestové rendez-vous

29. 05. 2024 - ČR - Špargl, asparagus, hromový kořen či vrabčí tráva. Všechny tyto názvy označují jednu rostlinu, a to chřest. Tato superpotravina a afrodiziakum v jednom by neměla na jaře ve vašem jídelníčku chybět.

Pokud chcete vyzkoušet neotřelé chřestové kombinace, vyrazte do podniků gastroaliance Together. Ochutnat budete moct například chřestový mini mac s ragú z kalamár, tvarohové knedlíky s chřestovým ragú či flank steak se zeleným chřestem.

Zelenina lásky, které Češi vymysleli vlastní jméno Chřest není rozhodně žádná obyčejná zelenina. Pro Egypťany byl posvátný a starověcí Řekové jej spojovali s bohyní lásky Afroditou. A takzvané „špičky lásky“ nesměly chybět ani na dvoře francouzského krále Ludvíka XV. V Čechách byl chřest vždy velmi oblíbený, o čemž svědčí už to, že mu Češi vymysleli vlastní název, který je znám už z dob Karla IV., a nepoužívají ve světě hojně používaný termín asparagus.

Superpotravina, po které se hubne Chřest je považován za superpotravinu, a pokud jej zkonzumujete 36 hodin po sklizni, můžete si být jisti, že do sebe dostanete hromadu vitamínů B, C, E, K, beta-karoten nebo minerály jako draslík, vápník, zinek či železo. Navíc podporuje hubnutí, protože má velmi málo kalorií. Setkat se můžete s různými barevnými variantami, od bílého přes zelený po fialový nebo růžový, avšak barevnost je dána pouze způsobem pěstování.

Chřest si rozumí s tvarohovými knedlíky, kalamáry i bramborami Čerstvý chřest poznáte tak, že je křehký, křupavý a dostatečně tuhý. Pokud svazek můžete ohnout a hlavičky mu visí dolů, je lidově řečeno už po něm. Před tepelnou úpravou odřízněte spodní konec, který bývá dřevnatý, silnější stonky se loupají. Jestliže se vám s chřestem nechce doma dělat, a přesto máte na něj chuť, využijte bohaté chřestové nabídky gastropodniků.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz