Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Týden kávy Brno 2013: Na jaké kavárny se můžeme těšit?

Týden kávy Brno 2013: Na jaké kavárny se můžeme těšit?

10. 9. 2013 - BRNO - Letos již potřetí bude Brno hostovat festival Týden kávy, který je oslavou kávy, kávové kultury a vůbec kavárenské tradice jihomoravské metropole. Týden kávy startuje 1. října – na mezinárodní den kávy – a bude probíhat celých sedm dní!

Bohatý program festivalu se bude věnovat příběhu kávy – od jejího pěstování, přes pražení, až po způsoby přípravy a následnou konzumaci. Do akce jsou zapojeny přední české pražírny a zajímaví hosté z kávové branže. Týdne kávy se také každoročně účastní brněnské kavárny, ve kterých probíhá důležitá část programu, a to buď v podobě kávových akcí nebo kulturního programu.

V minulých článcích jsme si představili dvanáct kaváren, které se do festivalu aktivně zapojí. Jejich rekapitulaci uvádíme na konci článku. Dnes přinášíme dalších sedm kaváren, díky kterým bude program festivalu zase o něco bohatší.

Dnešní sedmička kaváren

Letos poprvé se Týdne kávy účastní kavárna last cafe na Vídeňské 36, Brno – Štýřice.
Tato malá nenápadná kavárna nabízí 100% Arabicu z domácí pražírny, koktejly i něco k zakousnutí. Výjimkou nejsou ani drobné výstavy či degustace kávy.

Své místo na mapě si zajistila i kavárna Blanco cafe na Gorkého 42.
Ochutnat zde můžete mimo italskou Piazza d’Oro Intenso také speciální směs Blanco café – kombinaci prémiových Arabic ze Sumatry a El Salvadoru – napraženou v brněnské pražírně Gill's Coffee. V kavárně můžete do 10.00 posnídat, přes poledne si dát malý oběd a večer i lehce povečeřet. V nabídce najdete také vína ze tří různých vinařství.

Letos již podruhé se v rámci Týdne kávy představí Café 99 na adrese Úvoz 56.
V této nekuřácké kavárně vám uvaří kávu značky Lavazza, konají se zde výstavy, z nichž si můžete zakoupit pohlednice. Čas u kávy si můžete zpříjemnit denním tiskem i časopisy, nebo si zahrát hry pro děti i dospělé, které jsou zde k dispozici. Číslo 99 v názvu není jen tak – kavárna funguje už od roku 1999.

Novinkou na mapě je Cafe Kunst na Janáčkově náměstí 2a.
Kavárna Kunst sídlí v budově Ústavu hudební vědy Masarykovy univerzity a slouží jejím studentům také jako bufet. Možná právě díky poloze kavárny si zde můžete přes rok zajít třeba na koncert. V nabídce najdete kávu Pitti Caffe. 

Do třetice všeho dobrého – tak to má s Týdnem kávy kavárna Park Lane Cafe na Lužánecké 4a.
V této nekuřácké kavárně na vás každý den čeká jiné snídaňové menu, které je připraveno uspokojit chutě na sladké i slané. Šálek vám zde naplní kávou značky Filicori Zecchini, v nabídce najdete i čaje stejné značky. Pro maminky s dětmi je zde vyčleněný dětský koutek a v létě je možno posedět na zahrádce. Klavírní koncerty nebo výstavy zde nejsou výjimkou. 

Dalším účastníkem festivalu je kavárna V Melounovém cukru na Františkánské 17.
Kavárna, chuťárna, mlsárna, čítárna, jazzárna, vinárna… V Melounovém cukru je roztodivný lokál plný dřeva a betonu. Na dvou mlýncích se tu promílají a kolují výběrové kávy. Vždy tu na jednom mýnku najdete zrna jedné ze dvou brněnských pražíren – Káva Malena nebo Gill's Coffee. Na druhém potom koluje to nejzajímavější, co se zrovna podařilo nakoupit. Všechny dezerty si tu pečou sami. Spolupracují také s brněnskou food blogerkou Laskominy od Maryny, která kromě slavného Red Velvet Cake peče sladké, i slané, vždy pojaté originálně a neotřele.

Dnes jako sedmou představujeme kavárnu Tu cafe, která se nachází ve čtvrtém patře OC Letmo u hlavního nádraží. V této nekuřácké kavárně se zajímavě řešeným interiérem vám připraví kávu značky Illy. Samozřejmostí jsou koktejly, koláče či dorty. Otevírací doba podniku je od středy do soboty až do půlnoci.

Dále se určitě můžete těšit na těchto dvanáct kaváren, jež jsme podrobněji představili v prvním a druhém dílu série článků o festivalu Týden kávy Brno 2013:

Santiago Cafe Bar na adrese Veveří 22, Brno.Cafe Podnebi na adrese Údolní 5, Brno.Sky Ice Bar na adrese Poštovská 1, Brno.Galerie Caffe na adrese Náměstí Svobody 8, Brno.Kavárna Stojanovič na adrese Zeiberlichova 47, Brno – Soběšice. CAFE Vespa na adrese U Leskavy 24, Brno.Kabaret Špaček na adrese Kopečná 46, Brno.Kavárna a Pekařství Zastávka na adrese Táborská 232, Brno.Café Brussel na adrese Pekařská 76, Brno.Cosmopolis Café na adrese Zelný trh 2, Brno.CAFE CLUB IDA na adrese Novobranská 4, Brno.J&T Banka café Brno na adrese Trnitá 7, Brno.

webové stránky projektu: www.tydenkavy.cz
pořadatelé festivalu:Kulturárium o. s.Klub znalců kávy

Autor: Kávové listy

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz